Richard Golian


profile image

Richard Golian

Narodil som sa v Banskej Bystrici. Momentálne som študentom politológie a medzinárodných vzťahov na Univerzite Karlovej, popri tom pôsobím v oblasti online predaja.

Verejný zápisník Español, Français

Dnes priamo z námestia SNP: Chceme vládu, nie zradu!

18. Marec 2016 ,
"Hostina Smeru teda plynulo pokračuje, pribudli iba traja noví stolovníci. Nemôžu vyberať kuchára, chody ani korenie a porcie im delí Fico. Dúfajú však, že aj z omrviniek sa dobre najedia, len nech sa už podáva." Na úvod som si dovolil citovať Jakuba Fila zo SME. Problém je v tom že voliči nedali hlas pánom politikom aby sa pridávali k hostine. Ich úloha bola zastaviť plytvanie jedlom. Ale pri tom zhone nato asi zabudli, tak sme sa rozhodli im to pripomenúť. Žije tu stále veľa slušných ľudí. Áno, nie všetkých sa podarilo našej vládnej garnitúre vyhnať za hranice. Dnes môžeme vidieť že sa títo ľudia vedia spojiť keď ide o Slovensko.

Na pódiu sa striedali osobnostiHenrieta Mičkovicová, Richard Stanke, Alexander Bárta a mnohí ďalší umelci. Z politickej scény napríklad Richard Sulík, Alojz Hlina či Igor Matovič s Veronikou Remišovou. Túto akciu si nenechal ujsť ani autor knihy Gorila Tom Nicholson. Všetkých týchto ľudí vyhnala dnešná situácia do ulíc, už sa nato jednoducho pozerať nedalo.

Medzi najvýraznejších rečníkov bezpochyby patrili Richard Stanke, Igor Matovič. Svojej povesti neostal nič dlžný ani Alojz Hlina. Ktorý sa pousmial nad prioritou novej vlády obnoviť ICčka v situácií, keď tu ľudia zomierajú od hladu, majú na krku exekúcie. Ironicky dodal že prioritou ďalšej vlády môže byť nech ICčka chodia načas. Igor zas začal príbehom "Dnes ráno som bol na pumpe. Keď som odtiaľ odchádzal tak pani ktorej som platil ma zbadala tak hovorí že, 'no ale sme dopadli. Zradili nás.' Nemal som slová, ako pomaly ani teraz nemám slová. Trošku sa mi trasie hlas, ani som nič nepovedal a ona povedala 'viete čo ma teší?... To že to je posledný krát...'" Hovoril ďalej aj o tom ako sa rozdeľovali ministerstvá, že tam muselo strašné "Obludárium" sedieť keď hneď skákali po tých kde sú najväčšie Eurofondy a tým pádom aj kšefty. A zdravotníctvo a školstvo ostalo na stole ako posledné. Zhodnotil to tak že to bude najskorumpovanejšia vláda akú Slovensko kedy malo.

Ten najsilnejší moment večera sa nezadržatelne blížil. Richard Stanke prečítal vyhlásenie umeleckej obce k súčasnej politickej a spoločenskej situácií. „Nastal náš čas. Z tohto miesta vysielame jasný odkaz vláde, že už sa nemienime prizerať na to, kam naša krajina kráča.“profile image

Narodil som sa v Banskej Bystrici. Momentálne som študentom politológie a medzinárodných vzťahov na Univerzite Karlovej, popri tom pôsobím v oblasti online predaja.