Richard Golian


profile image

Richard Golian

Narodil som sa v Banskej Bystrici. Momentálne som študentom politológie a medzinárodných vzťahov na Univerzite Karlovej, popri tom pôsobím v oblasti online predaja.

Verejný zápisník Español, Français

Diskusia kandidátov na Bystrického župana

20. septembra 2017 ,
Píše sa rok 2017. Je streda 20. September. V okolí Záhrady Centra nezávislej kultúry v Banskej Bystrici je čulý ruch. Ľudia pomaly prichádzajú na diskusiu kandidátov na župana. V očiach im vidieť nádej. Čo je možné z ich očí čítať na konci? Vychádzajú odtiaľ zmätené tváre. A bolo cítiť znechutenosť z toho, čo sa v záhrade odohralo. V priebehu diskusie sa nad Banskou Bystricou zotmelo. A zdalo sa, že sa pomaly stmieva aj nad svetlou budúcnosťou kraja.

O čom bola debata? Poďme najprv k najkratšej časti, tá bola o programe. Viem z nej že Mičevov program je na stránke stanomicev.sk a Klusov na martinklus.sk. A teraz poďme na to hlavné. V skratke to celé bolo o prieskumoch, o vzájomnom obviňovaní a podpásovkách. Samé zaujímavé témy, alebo aj nie.

Snažím sa nájsť na dnešnom večeri aj niečo pozitívne. Hádam by to mohlo byť to, že zajtra je nový deň. A v Bystrici otvárame najväčšiu a najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku. Tak aspoň niečo no. Bude tam niekoľko kaviarní, tam by si naši kandidáti mohli nabudúce vyprať špinavé prádlo a neťahať ho do verejných debát. To len taká rada do budúcnosti.

Odosobním sa teraz od toho trošku. Má táto debata nejakého víťaza? Teda okrem súčasného župana. No asi sa to dozvieme neskôr. Každopádne si myslím že aj s diskutujúcich z toho mohol niekto niečo vyťažiť. Racionálna taktika mi prišla tá Kašperova. Zaútočil na Lunterove slabé miesta. Na pridelené eurofondy a podporu Smeru. Racionálne z toho pohľadu, že vie že sa na Lunterové čísla nedostane. A oslabením Luntera by celú súťaž demokratických kandidátov mohol vyrovnať. Druhý ktorý by z toho mohol niečo získať podľa mňa je Juhaniak. Neriešil príliš tému prieskumov ktorá sa stáva už aj celkom nudnou(keď vám z debaty polku ukrojí). Ani sa príliš nezapájal do útočenia na ostatných. Namiesto toho hovoril o tom, čo sa mu v Brezne podarilo a tak celkovo, urobil si obraz takého toho kompetentného so skúsenosťami. Už to nie je ten ktorého poznajú len v Brezne a inde majú problém zapamätať si či sa volá Juhaniak alebo Jahuniak. Aby som prešiel všetkých, tak Mičev ma nijako neprekvapil, dával dôraz na memorandum a na okrúhli stôl. Klus ma trošku prekvapil, čakal som od neho viac, v podstate hodinu po diskusii nemám o ňom čo povedať, to asi hovorí za všetko. A Lunter v podstate v pohode, celkom sa držal pri tých útokoch na neho. Som zvedavý ako dopadnú najbližšie prieskumy.
profile image

Narodil som sa v Banskej Bystrici. Momentálne som študentom politológie a medzinárodných vzťahov na Univerzite Karlovej, popri tom pôsobím v oblasti online predaja.