23. júna 2019 Protest na Letnej
Poznámky, eseje & príbehy

Poznámka z 24.1. 2020: Na dlhú dobu posledný príspevok o súčasnej slovenskej politickej scéne vyšiel v marci 2018 po vražde novinára. Dospel som iba k tomu, že netreba politikom veriť a fandiť, ale kontrolovať ich všetkých do jedného. A čo sa týka voľby, správna podľa mňa neexistuje. Prikláňam sa ale k tomu, že správne sa človek môže zachovať v priebehu volebného obdobia, kontrolovaním politikov či nastolovaním tém. Taktiež mám tendenciu prikloniť sa k tomu, že existuje nesprávna voľba.

Čo sa týka tohto príspevku, použil by som dnes iné slová, pôvodný zmysel textu by som však do veľkej mieri ponechal.

Kotleba v parlamente

9.3.2016

Zdá sa mi, že ľudia zabúdajú na to, ako sa fašizmus v minulosti dostal k moci. Čo je horšie, domnievajú sa, že toto civilizačné zlo sme už navždy porazili, ba dokonca, že u nás nikdy nebol.

Priatelia nezabúdajme! Fašizmus nikdy neomámil ľudí tým, že by im sľuboval teror, prenasledovanie nevinných ľudí kvôli názoru, rase, vierovyznaniu a masové vraždenie v koncentračných táboroch.

Zlá situácia v krajine, ktorá sa zdá byť pre ľudí nevyriešiteľná štandardnými politikmi, bola vždy živnou pôdou fašizmu. Spútal ľudí prísľubom poriadku a vyriešením všetkých problémov.

Voliči Mariána Kotlebu s jeho programom nesúhlasia

V momente zverejnenia priebežných výsledkov volieb ma veľmi zaujímalo, kto z môjho okolia volil Mariána Kotlebu. Čo k tomu viedlo ľudí. Po konečných výsledkoch ma zamrazilo, že 200 tisíc Slovákov súhlasí s jeho programom.

Ako je to už u mňa zvykom, pýtam sa. Oboznamoval som voličov Ľudovej strany Naše Slovensko s bodmi volebného programu. Zistenie? Oni s programom strany Mariána Kotlebu nesúhlasia.

Odpovede boli:

„Samozrejme že nechceme obnovu hraničných kontrol.“

„Nesúhlasím s vystúpením z Európskej únie.“

Dodávajú k tomu, že má len 8 percent a nemôže nič presadiť (opakujem, túto odpoveď som dostal od jeho voličov). A takto väčšina rozhovorov aj skončila, keďže som v momente stratil reč.