Richard Golian


Poznanie:

Ako som sa stal znovu dieťaťom:

Zmena od “som presvedčený, že“ cez “myslím si“ až na “premýšľam o“.
17.11.2019 •

Ako prvý vystúpil proti Mečiarovi?:

Informácie, ktoré mal o praktikách na Slovensku, po nejakom čase zverejnil. V reakcii na to ho páni Vladimír Mečiar a dodnes hviezda televíznych obrazoviek Milan Kňažko žalovali a náklady na súdne spory ho dostali do finančných problémov.
18.3.2019 •

Kto sú Volťáci?:

Skutočné celoeurópske politické strany? S jedným programom pre celú Európu, individuálnym členstvom, spoločným financovaním a jedným sídlom?
Verejný zápisník en es fr sl

Babiša tlačia do kúta, "Vláda, alebo biznis!".

21. marec 2016

Končí sa spanilá jazda Andreja Babiša? Tak túto otázku si kladú mnohí. Tento chlapík sa javil ako protikorupčný bojovník s heslom:

"Všetci vám klamú, všetci kradnú"

Dnes je otázne, či ho tak ešte česká spoločnosť môže vnímať.

Kauza "Čapí hnízdo"

Slovné spojenie "Čapí hnízdo" je jedno z najpoužívanejších na českom internete. Môže za to podozrenie na účelové čerpanie dotácií určených iba pre malé alebo stredne veľké firmy. Andrej Babiš previedol v roku 2008 novo založenú farmu na iného majiteľa, pretože jeho koncern Agrofert by dotáciu vo výške 50 mil. korún nezískal.

Agrofert s ním vraj nemal nič spoločné. Dalo by sa o tom polemizovať, keďže pôsobenie dcéry a švagra v dozorných orgánoch Babiš komentovať odmieta. Po vypršaní dotačnej podmienky spoločnosť zanikla fúziou so spoločnosťou ktorej vlastníkom je Andrej Babiš. Každý nech si o tom spraví vlastný názor. Jeho kolegovia z ostatných strán už ale zareagovali.

Kauza spojila súperov, heslo "Všetci proti jednému"

Táto situácia vyhovuje všetkým ostatným. Môžu sa spojiť a ľahko sa zbaviť svojho silného politického súpera. Ako? Sprísnením zákona o konflikte záujmov.

Navrhovaná novela z dielne ČSSD (koaliční partneri Babišovej strany) zakazuje členom vlády ovládať obchodné korporácie a priamo alebo nepriamo v nich uplatňovať rozhodujúci vplyv. Zákon odkazuje Babišovi jasne "Buď vláda, alebo biznis". Túto stredu na mimoriadnej schôdzi Snemovne chce Babiš zverejniť meno majiteľa "Čapího hnízda" v čase, keď firma žiadala o dotácie. Či to Babišovi nejako pomôže uvidíme. Zatiaľ opakuje jedno, táto kauza nemá nič spoločné s jeho pôsobením v politike. Podľa opozície by však mal Babiš vyvodiť z kauzy osobnú zodpovednosť. A záver? "Všetci vám klamú, všetci kradnú.... a teraz už aj ja!"


Poznanie:

Ako som sa stal znovu dieťaťom:

Zmena od “som presvedčený, že“ cez “myslím si“ až na “premýšľam o“.

profile image
Richard Golian

Ľudská bytosť, ktorá rada premýšľa a tvorí