Richard Golian


Poznanie:

Ako som sa stal znovu dieťaťom:

Zmena od “som presvedčený, že“ cez “myslím si“ až na “premýšľam o“.
17.11.2019 •

Ako prvý vystúpil proti Mečiarovi?:

Informácie, ktoré mal o praktikách na Slovensku, po nejakom čase zverejnil. V reakcii na to ho páni Vladimír Mečiar a dodnes hviezda televíznych obrazoviek Milan Kňažko žalovali a náklady na súdne spory ho dostali do finančných problémov.
18.3.2019 •

Kto sú Volťáci?:

Skutočné celoeurópske politické strany? S jedným programom pre celú Európu, individuálnym členstvom, spoločným financovaním a jedným sídlom?
Verejný zápisník en es fr sl

Poznámka z 25.11. 2018: Príspevky o slovenskej politike a politikoch som začal písať po marcových voľbách 2016. Na dlhú dobu posledný vyšiel v marci 2018 po vražde novinára. Dospel som iba k jednej veci, netreba politikom fandiť, ale kontrolovať ich všetkých do jedného.

Tento príspevok by som dnes napísal inak, jedna vec sa však nemení, zostavenie Ficovej vlády v roku 2016 nebola dobrá správa pre Slovensko.

Dnes priamo z námestia SNP: Chceme vládu, nie zradu!

18. marec 2016

"Hostina Smeru teda plynulo pokračuje, pribudli iba traja noví stolovníci. Nemôžu vyberať kuchára, chody ani korenie a porcie im delí Fico. Dúfajú však, že aj z omrviniek sa dobre najedia, len nech sa už podáva."

Na úvod som si dovolil citovať Jakuba Fila zo SME. Problém je v tom, že voliči nedali hlas pánom politikom na to, aby sa pridávali k hostine. Ich úloha bola zastaviť plytvanie jedlom. Ale pri tom zhone nato asi zabudli, tak sme sa rozhodli im to pripomenúť. Žije tu stále veľa slušných ľudí. Áno, nie všetkých sa podarilo našej vládnej garnitúre vyhnať za hranice. Dnes môžeme vidieť, že sa títo ľudia vedia spojiť keď ide o Slovensko.

Na pódiu sa striedali osobnosti

Henrieta Mičkovicová, Richard Stanke, Alexander Bárta a mnohí ďalší umelci. Z politickej scény napríklad Richard Sulík, Alojz Hlina či Igor Matovič s Veronikou Remišovou. Túto akciu si nenechal ujsť ani autor knihy Gorila Tom Nicholson. Všetkých týchto ľudí vyhnala dnešná situácia do ulíc, už sa nato jednoducho pozerať nedalo.

Medzi najvýraznejších rečníkov bezpochyby patrili Richard Stanke, Igor Matovič. Svojej povesti neostal nič dlžný ani Alojz Hlina, ktorý sa pousmial nad prioritou novej vlády obnoviť ICčka v situácií, keď tu ľudia zomierajú od hladu, majú na krku exekúcie. Ironicky dodal, že prioritou ďalšej vlády môže byť, nech ICčka chodia načas.

Igor zas začal príbehom:

"Dnes ráno som bol na pumpe. Keď som odtiaľ odchádzal tak pani ktorej som platil ma zbadala tak hovorí že, 'no ale sme dopadli. Zradili nás.' Nemal som slová, ako pomaly ani teraz nemám slová. Trošku sa mi trasie hlas, ani som nič nepovedal a ona povedala 'viete čo ma teší?... To, že to je posledný krát...'"

Hovoril ďalej aj o tom, ako sa rozdeľovali ministerstvá, že tam muselo strašné "Obludárium" sedieť, keď hneď skákali po tých, kde sú najväčšie Eurofondy. A zdravotníctvo a školstvo ostalo na stole ako posledné. Zhodnotil to tak, že to bude najskorumpovanejšia vláda akú Slovensko kedy malo.

Ten najsilnejší moment večera sa nezadržatelne blížil. Richard Stanke prečítal vyhlásenie umeleckej obce k súčasnej politickej a spoločenskej situácií.

„Nastal náš čas. Z tohto miesta vysielame jasný odkaz vláde, že už sa nemienime prizerať na to, kam naša krajina kráča.“


Poznanie:

Ako som sa stal znovu dieťaťom:

Zmena od “som presvedčený, že“ cez “myslím si“ až na “premýšľam o“.

profile image
Richard Golian

Ľudská bytosť, ktorá rada premýšľa a tvorí