Richard Golian


profile image

Richard Golian

Ľudská bytosť, ktorá rada premýšľa a tvorí.


Verejný zápisník Français, Castellano, English

Euroskeptik, ktorý zablúdil k federalistom

, 20. apríl 2017 ,

V poslednom čase som mal s vyjadrení Andreja Babiša pocit, že mu niekto z jeho PR poradcov namiešal väčší euroskepticizmus do prejavov, ako sme toho boli zvykom.

„Já nechci euro. Chci, abychom si zachovali korunu, a mohli tak zásadním způsobem ovlivnit ekonomiku, pokud bude nějaký problém. Ani jakékoli další integrace bych určitě nechtěl.“ 14. apríl.

O štyri dni neskôr. V utorok 18. apríla napísal vo svojom statuse:

„Některé kompetence by se měly vrátit na národní úroveň, pozice Evropské komise je moc dominantní.“

Andrej mi prišiel ako človek bez svetonázoru a jeho PR na tom postavené. Tak som si myslel, že možno sú to len také jeho výstrely. To, že to začína byť preňho naozaj téma dňa, som si uvedomil v stredu ráno (19. apríla). S kamarátkou som ráno vychádzal z metra. Zavítal som do trafiky a tam, čo nevidím ako titulok v Babišových novinách? „Brusel povolí jen dvě igelitky týdně“. Tak od vtedy je mi jasné, že to Andrej začne stavať na Euroskepticizme. Mohlo mi napadnúť, že taký oportunista takú príležitosť využiť proste musí. O to viac ma baví jeho schizofrénia, keď jeho poslanci hlasujú spolu s najcentralistickejšou frakciou v európskom parlamente. Jej predseda Guy Verhofstadt je posledným presvedčeným eurofederalistom na čele akejkoľvek frakcie.

V ten istý deň, čo som uvidel ten demagogický titulok (mimochodom vysvetlenie tých igelitiek: http://manipulatori.cz/mf-dnes-umeni-titulku/ ) v Babišových novinách, som išiel na “event“ študentského spolku, ktorého som členom. Bol tam aj Andrej. Musím povedať, že mám rád Andrejove odpovede na nepríjemné otázky, vie sa zo všetkého nejakým zázračným spôsobom vykecať. A tak som dúfal, že aj táto téma sa dostane na stôl. Že s tým niekto príde, a stalo sa. A Andrej ako humorista nesklamal.

„No my jsme v ti frakci, kde máme nějaký vliv“ ... „Verhofstadt, který bude vyjednávat brexit za Evropský parlament, toho mám na mobilu“ ... „ho vytočím a mluvím na něho francouzsky.“
#politika

profile image

Ľudská bytosť, ktorá rada premýšľa a tvorí.