človek

Poznanie:

Ako som sa stal znovu dieťaťom:

V druhom ročníku na univerzite sa niečo zlomilo. Neprišiel však rýchli obrat, bola to skôr postupná zmena. Zmena od som presvedčený, že cez myslím si až k premýšľam o.
17.11.2019

Ako prvý vystúpil proti Mečiarovi?:

Informácie, ktoré mal o praktikách na Slovensku, po nejakom čase zverejnil. V reakcii na to ho páni Vladimír Mečiar a dodnes hviezda televíznych obrazoviek Milan Kňažko žalovali.
18.3.2019

Kto sú Volťáci?:

Skutočné celoeurópske politické strany? S jedným programom pre celú Európu, individuálnym členstvom, spoločným financovaním a jedným sídlom?
Verejný zápisník en es fr si

Euroskeptik pri federalistoch

20. apríl 2017

V poslednom čase som mal s vyjadrení Andreja Babiša pocit, že mu niekto z jeho PR poradcov namiešal väčší euroskepticizmus do prejavov, ako sme toho boli zvykom.

„Já nechci euro. Chci, abychom si zachovali korunu, a mohli tak zásadním způsobem ovlivnit ekonomiku, pokud bude nějaký problém. Ani jakékoli další integrace bych určitě nechtěl.“ 14. apríl.

O štyri dni neskôr. V utorok 18. apríla napísal vo svojom statuse:

„Některé kompetence by se měly vrátit na národní úroveň, pozice Evropské komise je moc dominantní.“

Andrej mi prišiel ako človek bez svetonázoru a jeho PR na tom postavené. Tak som si myslel, že možno sú to len také jeho výstrely. To, že to začína byť preňho naozaj téma dňa, som si uvedomil v stredu ráno (19. apríla). S kamarátkou som ráno vychádzal z metra. Zavítal som do trafiky a tam, čo nevidím ako titulok v Babišových novinách? „Brusel povolí jen dvě igelitky týdně“. Tak od vtedy je mi jasné, že to Andrej začne stavať na Euroskepticizme. Mohlo mi napadnúť, že taký oportunista takú príležitosť využiť proste musí. O to viac ma baví jeho schizofrénia, keď jeho poslanci hlasujú spolu s najcentralistickejšou frakciou v európskom parlamente. Jej predseda Guy Verhofstadt je posledným presvedčeným eurofederalistom na čele akejkoľvek frakcie.

V ten istý deň, čo som uvidel ten demagogický titulok (mimochodom vysvetlenie tých igelitiek: http://manipulatori.cz/mf-dnes-umeni-titulku/ ) v Babišových novinách, som išiel na “event“ študentského spolku, ktorého som členom. Bol tam aj Andrej. Musím povedať, že mám rád Andrejove odpovede na nepríjemné otázky, vie sa zo všetkého nejakým zázračným spôsobom vykecať. A tak som dúfal, že aj táto téma sa dostane na stôl. Že s tým niekto príde, a stalo sa. A Andrej ako humorista nesklamal.

„No my jsme v ti frakci, kde máme nějaký vliv“ ... „Verhofstadt, který bude vyjednávat brexit za Evropský parlament, toho mám na mobilu“ ... „ho vytočím a mluvím na něho francouzsky.“


Poznanie:

Ako som sa stal znovu dieťaťom:

V druhom ročníku na univerzite sa niečo zlomilo. Neprišiel však rýchli obrat, bola to skôr postupná zmena. Zmena od som presvedčený, že cez myslím si až k premýšľam o.

človek