Richard Golian


profile image

Richard Golian

Ľudská bytosť, ktorá rada premýšľa a tvorí.


Verejný zápisník Français, Castellano, English

Ešte o nich budeme počuť. Kto sú Volťáci?

, 18.3.2019 , English

Skutočné celoeurópske politické strany? S jedným programom pre celú Európu, individuálnym členstvom, spoločným financovaním a jedným sídlom? Niekto by možno povedal, že voľby do Európskeho parlamentu by boli prehľadnejšie. Niekto by zas možno tvrdil, že demokratickejšie. Niekto namiesto rozprávania koná. A tak vzniklo Volt Europa. Na Slovensku hnutie zatiaľ neznáme, vo Francúzsku vystupujúce v celoštátnej televízií.

Volťáci síce kandidujú do Europarlamentu už tento rok, nedá sa však očakávať veľký úspech tak mladého hnutia, naprieč Európou má veľmi malú poznateľnosť. Viac by sme o nich mohli počuť o 5 či 10 rokov, závisieť to bude najmä od nich.

Prichádzajú so zmenou, so zmenou fungovania politiky v EU. Paradoxne kritizujú to, čo je terčom kritiky opačného pólu, a to euroskeptikov, teda demokratický deficit Európskej únie.

Preto chcú vytvoriť prvú celoeurópsku politickú stranu a do tohtoročných eurovolieb idú s jedným programom. Opak toho, čo vidíme doteraz, kde v každom štáte kandiduje strana s iným programom. Keď si len tak zoberieme 5 strán na členský štát, tak 5 x 28 programov je naozaj dosť. Potom sa objavuje klasická otázka, „a čo zmôže tých pár našich poslancov?“.

Nechcem tu však hovoriť, čo je horšie, čo lepšie, len poukázať, že v budúcnosti môžu existovať obidve možnosti a sú ľudia, ktorí sa snažia, aby to tak bolo.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

??“17 November, the day Czechs and Slovaks commemorate and celebrate the Struggle for Freedom and Democracy Day. Today, 29 years have passed since the Velvet Revolution, a non-violent transition of power that resulted in the end of 41 years of one-party communist rule. Today, 79 years have passed since the invasion of Nazi which led to closing of universities and execution of nine professors and students, and 1.200 were sent to concentration camps in 1939. These important events have shaped the history of Czech Republic forever. For this very reason, people are taking streets of Prague today to demonstrate and demand Prime Minister Babiš to resign over yet another fraud scandal involving allegations by his son.” ? KONEC VLÁDY JEDNÉ STRANY. . . . #democracy#Czechoslovakia#Praha#svoboda#1989#velvetrevolution#freedom#Europe#gopurple

Príspevok, ktorý zdieľa Volt Europa (@volteuropa),

#politika

profile image

Ľudská bytosť, ktorá rada premýšľa a tvorí.