Richard Golian


profile image

Richard Golian

Ľudská bytosť, ktorá rada premýšľa a tvorí.


Verejný zápisník Français, Castellano, English

Kotleba v parlamente

, 9. marec 2016 ,

Drahí priatelia. Zdá sa mi, že mladí ľudia zabúdajú na to, ako sa fašizmus v minulosti dostal k moci. Čo je horšie, domnievajú sa, že toto civilizačné zlo sme už navždy porazili, ba dokonca, že u nás fašizmus nikdy nebol.

Priatelia nezabúdajme! Fašizmus nikdy neomámil ľudí tým, že by im sľuboval teror, prenasledovanie nevinných ľudí kvôli názoru, rase, vierovyznaniu a masové vraždenie v koncentračných táboroch.

Zlá situácia v krajine, ktorá sa zdá byť pre ľudí nevyriešiteľná štandardnými politikmi, bola vždy živnou pôdou fašizmu. Spútal ľudí prísľubom poriadku a vyriešením všetkých problémov.

Voliči Mariána Kotlebu s jeho programom nesúhlasia

V momente zverejnenia priebežných výsledkov volieb ma veľmi zaujímalo, kto z môjho okolia volil Mariána Kotlebu. Čo k tomu viedlo ľudí. Po konečných výsledkoch ma zamrazilo, že 200 tisíc Slovákov súhlasí s jeho programom.

Ako je to už u mňa zvykom, pýtam sa. Oboznamoval som voličov Ľudovej strany Naše Slovensko s bodmi volebného programu. Zistenie? Oni s programom strany Mariána Kotlebu nesúhlasia.

Odpovede boli:

„samozrejme že nechceme obnovu hraničných kontrol“

„nesúhlasím s vystúpením z Európskej únie“

Dodávajú k tomu, že má len 8 percent a nemôže nič presadiť (opakujem, túto odpoveď som dostal od jeho voličov). A takto väčšina rozhovorov aj skončila, keďže som v momente stratil reč.


#myslenie#politika

profile image

Ľudská bytosť, ktorá rada premýšľa a tvorí.