Richard Golian


profile image

Richard Golian

Narodený v Banskej Bystrici. Študent politológie a medzinárodných vzťahov na Univerzite Karlovej. (rg, 2016)

Ľudská bytosť, ktorá rada premýšľa a tvorí. (rg, 2018)


Verejný zápisník Français, Castellano, English

Poznámka z 25.11. 2018: Príspevky o slovenskej politike a politikoch som začal písať po marcových voľbách 2016. Na dlhú dobu posledný vyšiel v marci 2018 po vražde novinára. Dospel som iba k jednej veci, netreba politikom fandiť, ale kontrolovať ich všetkých do jedného.

Spolupráca so Smerom (november 2017)

, 16. novembra 2017 ,

Otázka, ktorá dnes časť ľudí nepochybne zaujíma je, ktoré strany odmietajú spoluprácu so stranou SMER-SD. Niekto si môže povedať, niečo deklarujú a inak sa chovajú. No v niektorých prípadoch to tak byť môže. Avšak, ak by sa táto otázka dôslednejšie sledovala pred voľbami 2016, ľudí by až tak neprekvapila povolebná reakcia napríklad strany Most-Híd.

Aj dnes môžeme vidieť rôzne odpovede aj u strán, pri ktorých máme pocit, že hovoria rovnakou rečou. Poďme sa na to pozrieť:

spolupráca so SMER-SDspolupráca so SMER-SD ak SMER-SD + ĽSNS budú mať väčšinu v parlamente
SAS
"Pre stranu SaS neprichádza do úvahy spoločné vládnutie so stranami Smer-SD a ĽSNS." Richard Sulík v TA3 18.12.2016

L. Galko vylučuje spoluprácu so smerom pri situácií, v ktorej SMER a Kotlebovci budú mať väčšinu a podáva si na to ruku s I. Matovičom. Diskusia Denníka N 14.11.2017
KDH
"Kým budem predsedom kresťanských demokratov, so Smerom kresťanskí demokrati nepôjdu. Stačí to takto?
Neznášam tetovania. Nikdy som žiadne nemal, ale ak nestačí takéto prehlásenie, som ochotný si to dať vytetovať na predlaktie.
" A. Hlina - máj 2017

A. Hlina v Diskusii Denníka N 14.11.2017 priznáva, že nevie odpovedať na to, ako sa KDH zachová v situácií, keď SMER-SD + ĽSNS budú mať väčšinu v parlamente.
OĽANO
Odpoveď na otázku ohľadom rokovania o spolupráci so smerom: "Nie, s teroristami a so zlodejmi sa nevyjednáva" I. Matovič marec 2016 v diskusii na RTVS

Podanie ruky I. Matoviča s Galkom na to že so Smerom sa nepôjde za žiadnu cenu. Diskusia Denníka N 14.11.2017
Každopádne, odpoveď na zachovanie sa v situácií, v ktorej Smer a Kotlebovci budú mať väčšinu z úst Igora Matoviča nepadla, preto ostáva pre úplnú korektnosť druhé políčko prázdne.
Spolu OD
Líder pripravovanej strany SPOLU Miroslav Beblavý odmietol v rozhovore s Eugenom Kordom spoluprácu so Smerom a Kotlebovcami. (rozhovor vyšiel 12. Septembra 2017)
SME RODINA
Líder SME RODINA vylučuje spoluprácu so Smerom v marci 2016, vyjadril sa, že so Smerom nepôjde, ani keby sľubovali modré z neba.
Progresívne Slovensko 22. mája 2017 vylučoval M. Truban v diskusií zo spolupráce mnohé strany, medzi nimi aj Smer, ale dodal, že sú úplne na začiatku a celé sa to môže zmeniť.

13.11.2017: I. Štefunko pri otázke, či vylučujú spoluprácu so Smerom odpovedal, že Smer treba vymeniť. Samotnú spoluprácu nevylúčil ani nepotvrdil, políčko zatiaľ prázdne.
SMK-MKP Výroky nenájdené.
Most-Híd
Vychádza sa z prebiehajúcej spolupráce na vládnej úrovni.
SNS
Vychádza sa z prebiehajúcej spolupráce na vládnej úrovni.


Odpovede sú aktuálne k 15.11.2017, ak by ste vedeli o výroku jedného z hlavných predstaviteľov politických strán, ktorý by bol v rozpore s mojím výsledok a bol by z posledných dvoch rokov, tak ma prosím kontaktujte prostredníctvom sociálnych sietí a ja to na základe toho prípadne upravím. Ak sa jedná o výrok, ktorý bol vyslovený po 15.11.2017 tak ten zahrniem do najbližšieho kompasu, tento je zameraný na konkrétne obdobie.


#politika

profile image

Narodený v Banskej Bystrici. Študent politológie a medzinárodných vzťahov na Univerzite Karlovej. (rg, 2016)

Ľudská bytosť, ktorá rada premýšľa a tvorí. (rg, 2018)